Snooker İddaa Sonuçları, Snooker Canlı Skor, maç sonuçları
Eski Site Canlı Skor İddaa Programı Düşen Oranlar Seriler MaçSosyal Puan Durumu Kuponmatik Spor Toto Sitene Ekle İletişim
geri
 • Günün öne çıkan iddaa maçlarına Hikaye Modunda hızlıca göz atmak için tıklayın.
 • Herhangi bir iddaa oranına tıklayarak kuponlarınızın takibini yapabilirsiniz.
 • Herhangi bir maçın skorunun üstünde mouse'unuzu bekleterek iddaa oranlarını hızlıca görüntüleyebilirsiniz. (masaüstü)
 • Maçların üstünde sola kaydırarak iddaa oranlarını hızlıca görüntüleyebilirsiniz. (mobil)
 • Bulunduğunuz sayfada maç aramak için maçı bul, tüm sonuçlar içinde arama yapmak için Maç Ara özelliğini kullanın. maçı bul skorların hemen üstünde, Maç Ara ise sayfanın en üstünde yer almaktadır.
 • Skorlar yükleniyor, bekleyiniz
  1. Maç Sonuçları
  2. 🎱

  Birçok site snooker oyun hizmeti veriyor. Snooker oynamayı seven kişiler bu sitelere kayıt olarak keyifle oynayabilir. Oyun sonuçlarını da snooker canlı skor ile takip edebilirler. Türkiye' de çok fazla bilinen bir spor dalı olmasa da, birçok insan tarafından sevilerek oynanan oyunlardandır.

  Tarihçesi

  Snooker oyunu 19. yüzyılda Hindistan' da bulunan bir oyundur. Bu oyun o zamanlarda Britanyalı subaylar tarafından oynanıyordu. Daha sonraları 20. yüzyıla gelindiğinde ise oldukça popüler bir oyun haline geldi. Özellikle 1980' li yıllarda ilgi bir hayli arttı. En çok oynana oyunlar arasında zirvede yer alıyordu. Günümüzde de snooker maç sonuçları ile oyunlar takip edilebiliyor.

  Snooker Nasıl Oynanır?

  Snooker oyunu, toplamda 22 top ile oynanan bir bilardo oyunudur. Bu oyundaki temel amaç, topları snooker masasında bulunan 6 deliğe sokmaktır. Bunun için belirli kurallar da yer alıyor. Bu kurallara uygun bir şekilde topları sokmaya çalışılır. Oyunda 1 adet beyaz top, 15 adet kırmızı top ve diğer 6 farklı renkte toplar yer alır. İsteka ile oynanır. Beyaz olan top da isteka topudur. Beyaz topa isteka ile vurularak diğer toplar deliklere sokulmaya çalışılır. Bir tür iddaa oyunudur.

  Rakibin ulaşamadığı puana sahip olan oyuncu ''frame'' olarak adlandırılır. Toplamda 9 frame üzerinden oynanır. Rakiplerden herhangi biri 5 frame' e ulaştığı zaman oyunu kazanır. Burada önemli hususlardan biri de daha fazla puana sahip olmak için gereken olan seri inşası. Oyunda yer alan 15 kırmızı top, her biri sadece 1 puana sahiptir.

  Diğer renkli topların puan değeri ise daha yüksektir. Sadece kırmızı toplar tek başına yeterli olmaz. Bu renkli toplar deliğe sokularak daha yüksek puan almaya çalışılır. Siyah top 7, pembe top 6, mavi top 5, kahverengi top 4, yeşil top 3 ve sarı top 2 puan değerine sahiptir. Aynı zamanda snooker canlı skor hizmeti ile de oyun sonuçları görülebilir.

  Snooker Oyunu Zor Mu?

  Snooker oyununda temel amaç topları deliğe sokmaktır. Bu biraz zor gelebilir. Ancak oldukça kolay bir oyundur. Belirli kurallar yer alıyor. Bu kurallar çerçevesinde isteka ile beyaz topa vurularak diğer renkli toplar deliğe sokulur.

  Snooker Terimleri

  Birçok insan tarafından oldukça sevilerek oynanan bu oyunda snooker, frame, pot, rest ve güvenli vuruş terimleri yer alıyor.

  Bu terimlerin anlamları ise şu şekildedir;

  • Snooker: hedef topu saklayarak rakibe hata yaptırmak için yapılan vuruş.
  • Frame: Maçta oyuna verilen terimdir.
  • Pot: Topu deliğe göndermek.
  • Rest: Oyuncunun topa uzanamadığı durumlarda kullanmış olduğu bir aparat.
  • Güvenli vuruş: Pozisyon vermemek için yapılan vuruş.

  Bu oyunu oynamak isteyen kişilerin bu terimlere hakim olmasında fayda vardır. Diğer günün maç sonuçları da site üzerinden takip edilebilir.

  Snooker Ekipmanları

  Snooker oyununda boyu 3.5 metre, eni 180 santimetre olan bir masa kullanılır. Ortalama olarak 140 - 150 santimetre uzunluğa sahip bir isteka ile oynanır. Giyim konusunda özellikle turnuvalarda papyon ya da kravat ve yelekli bir takım elbise kullanılır. Kösele ayakkabı kullanılır. Turnuva dışında oynanacak ise, oyun kurallarına uygun bir kıyafet tercih edilir. Snooker oyun sonuçları da canlı skor ile takip etmek mümkün.

   

  Seçili Maçları Göster
  ...